خريد خريد .

خريد

افزايش چك هاي برگشتي در چرخه اقتصاد كشور


رتبه اعتباري

موضوع چك هاي برگشتي يكي از مسئله ها و معضلاتي است كه از ديرباز تاكنون در سطح جامعه مطرح بوده است و همواره در چرخه اقتصاد كشور اين معضل وجود داشته است. اما هر چقدر تعداد چك هاي برگشتي در سطح جامعه در بين معامله گران افزايش يابد؛ همين مسئله باعث بغرنج تر شدن چرخه اقتصاد كشور مي گردد. بنابراين براي جلوگيري نمودن از اين مسئله خطرآفرين مي بايست راهكارهايي در نظر گرفته شود تا به اين منظور بتوان تا حد بسيار زيادي از وجود چك هاي برگشتي جلوگيري به عمل آورد. اما حتما براي شما نيز اين سوال پيش خواهد آمد كه به واقع با چه ترفند و چه راهكارهايي مي بايست از اين مسئله بغرنج آفرين جلوگيري به عمل آورد. در ادامه به سامانه اعتبار سنجي به عنوان يكي از بهترين و كارآمدترين شيوه هاي جلوگيري از وجود چك هاي برگشتي روي خواهيم آورد.

سامانه اعتبار سنجي

پديد آمدن سامانه اعتبار سنجي منجر به بروز مزيت هاي بسيار زيادي در سطح جامعه شده است. شايد يكي از كارآمدترين امتيازهايي كه سامانه اعتبار سنجي از بدو ظهور تاكنون داشته اند، جلوگيري نمودن از  وجود چك هاي برگشتي زياد در سطح مبادلات گوناگون بوده است. دليل اين مدعي ذكر اين مسئله است كه با توجه به اينكه در سامانه اعتبار سنجي تمامي چك هاي برگشتي به طور كامل ثبت مي گردند و همين امر به نزول ناگهاني رتبه اعتباري افراد حقيقي و حقوقي تبديل مي گردد، بنابراين تمامي افراد حقيقي و حقوقي را مجاب ساخته است تا براي بهره مندي از يك رتبه اعتباري مناسب و مطلوب براي خود و به هم زدن يك وجهه اقتصادي مناسب و شخصيت معتبر و مورد اطمينان در سطح جامعه از بروز هر گونه چك هاي برگشتي تا حد امكان دوري كرده و در صورت نوشتن چك نسبت به پرداخت آن در سر موقع خويش متعهد گردند تا به اين ترتيب فردي موثق و مورد اطمينان در سطح جامعه معرفي گردند. ضمن اينكه به اين صورت مي توانند رتبه اعتباري خود را نيز ارتقاء بخشند. بنابراين سياستي كه سامانه اعتبار سنجي در سطح جامعه در پيش گرفته اند، بهترين راهكار براي كاهش تعداد چك هاي برگشتي شده است تا علاوه بر تشويق افراد حقيقي و حقوقي به بالاتر رفتن رتبه اعتباري آنان به چرخه اقتصادي كشور و رد و بدل كردن پول در بازار كمك شاياني كرده باشند.

هدف سامانه اعتبار سنجي

سامانه اعتبار سنجي اهداف و وظايف بسيار زيادي را براي خود در پيش گرفته اند و براي تمامي آن ها برنامه ريزي هاي لازم را صورت داده اند. يكي از همين اهداف سامانه اعتبار سنجي را شايد بتوان پيشگيري از بروز چك هاي برگشتي زياد در سطح معاملات گوناگون در نظر گرفت. سياستي كه علاوه بر اطمينان بخشي بيشتر به معاملات گوناگون در سطح كشور سبب مي شود تا افراد مختلف حقيقي و حقوقي نسبت به وصول چك هاي خود حساسيت هاي بيشتري را اعمال كنند. هر چند كه اين تنها هدف و وظيفه سامانه اعتبار سنجي به شمار نمي آيد؛ ولي مي توان به عنوان يكي از هدف هاي پيشرو در چرخه اقتصاد كشور از آن ياد كرد. بنابراين سامانه اعتبار سنجي در روند معاملاتي و حتي اعطاي تسهيلات مختلف بانك ها و ساير نهادها به مردم حقيقي و حقوقي خدمت نويني را ارائه ساخته است تا به اين منظور علاوه بر بالا بردن سطح اطمينان بانك ها به مردم و نيز اطمينان بخشي طرفين معامله گر در سطح جامعه يك زندگي ايده آل و به دور از هر گونه جرم و جنايت و چك هاي برگشتي را براي افراد مختلف رقم بزنند.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۸:۰۸ توسط:كيوان موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :