خريد خريد .

خريد

توصيه مهم در خصوص رتبه اعتباري و اعتبارسنجي


  1. برخي از هموطنان عزيز فكر مي‌كنند كه به محض ورود به كانادا مي‌توانند كارت اعتباري از بانك دريافت نمايند. اين تفكر كاملاً غلط است به‌دليل اينكه بانك‌ها با بررسي گزارش اعتباري افراد اقدام به دادن كارت اعتباري مي‌نمايند و بر اساس رتبه اعتباري مشتري مشخص خواهد شد كه چقدر كارت اعتباري وي اعتبار خواهد داشت و اين رتبه اعتباري بر اساس پارامترهايي نظير سابقه خوش حسابي مشتري، تاريخچه كارت‌هاي اعتباري و ميزان بدهي هايي كه مشتري دارد محاسبه خواهد شد و كسي كه به تازگي وارد كانادا شده قطعاً رفتار مالي‌اي در كانادا نداشته كه بتواند موجبات دريافت رتبه اعتباري وي را ايجاد نمايد. لذا حداقل در يك سال اول ورود شما به كانادا امكان دريافت Credit Card و يا كارت اعتباري وجود ندارد. لازم به ذكر است كه رتبه اعتباري اشخاص چه در ايران و چه در خارج از كشور توسط شركت‌هاي اعتبارسنجي انجام مي پذيرد و اين شركت‌ها پس از دريافت اطلاعات از بانك‌ها و موسسات، آنها را تجزيه و تحليل كرده و گزارش اعتباري را ارائه مي دهند.

تازه واردين به كانادا براي دريافت اعتبار مشكل دارند تنها به اين دليل كه سابقه‌اي در سيستم ندارند و درآمدي هم از آنها ثبت نشده اما اگر بتوانند همان سال اول كارت اعتباري به هر ميزان اعتبار، حتي در حد ۵۰۰ دلار هم بگيرند، بسيار خوب است و به محض اينكه سيستم متوجه خوش حسابي شما بشود اين اعتبار شما را افزايش مي‌دهد و ممكن است بعد از چندي كرديت كارتي با سقف چند ده هزار دلاري داشته باشيد.

  1. دريافت هر گونه كارت اعتباري عملاً پرونده شما را در آن اداره باز مي‌كند و داشتن يك رتبه اعتباري خوب در آن اداره بسيار ارزشمند است. در ايران هم در زمان دريافت وام حواسمان باشد كه اقساط خود را به موقع پرداخت نمائيم به دليل اينكه تاخير در بازپرداخت اقساط رتبه اعتباري شما را كاهش خواهد داد.
  2. داشتن حساب‌هاي متعدد اعتباري روي رتبه اعتباري شما تاثير گذار است و داشتن يك نوع از حساب اعتباري مثلاً فقط كرديت كارت چندان بر روي رتبه اعتباري شما تاثير گذار نخواهد بود.
  3. سعي كنيد هرگز همه اعتبار خود را از كارت اعتباريمان خرج نكنيم و بهتر است كه كمتر از 30 درصد از اعتبار كارت اعتباري خود را خرج كنيم چون تاثير زيادي بر افزايش رتبه اعتباري شما خواهد داشت.
  4. همواره قبوض خدماتي خود را در موعد مقرر پرداخت نماييم چون تاثير بسزايي در افزايش رتبه اعتباري دارد. البته هنوز پرداخت قبوض اعتباري در ايران تاثيري روي رتبه اعتباري ندارد ولي در آينده اي نزديك تاثيرگذارخواهد بود.
  5. هرگز اجازه ندهيد بدهي عقب افتاده شما به دست آژانس هاي اعتبارسنجي برسد. مهم نيست كه بدهي شما ۱۰ دلار يا ۱۰،۰۰۰ دلار است. زماني‌ كه گزارش بدهي شما به دست آژانس‌هاي اعتبارسنجي برسد رتبه اعتباري شما به شدت آسيب خواهد ديد. در ايران نيز همينطور است چنانچه چك برگشتي داشته باشيد سعي كنيد تا قبل از موعد 10 روز آن چك را رفع سوء اثر نمائيد تا گزارش برگشتي شما به بانك مركزي ارسال نگردد. به دليل اينكه رتبه اعتباري شما كاهش پيدا خواهد نمود.

برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۹:۵۰ توسط:كيوان موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :