خريد خريد .

خريد

در گزارش اعتبار بانكي شركت‌ها چه آيتم‌هايي وجود دارد؟


گزارش اعتبار بانكي از سوي آژانس‌هاي اعتبار سنجي براي بانك‌ها، موسسات مالي و ديگر موسسات و نهادهاي وام دهنده ارسال مي‌شود. هر شركت و كسب و كاري براي دريافت وام و تسهيلات به اين گزارش نياز دارد. نمرات و امتيازهاي اعتباري موجود در گزارش اعتبار بانكي تضمين كننده اين است وام و تسهيلات درخواستي از سوي وام دهندگان به آن شركت تعلق خواهد گرفت يا نه. از خدمات ديگر سامانه‌هاي اعتبار سنجي براي وام دهندگان مي‌توان به استعلام بانكي آنلاين و استعلام معوقات بانكي اشاره كرد. همچنين شركت‌ها هم مي‌توانند از خدمات اين سامانه‌هاي اعتبار سنجي براي استعلام آنلاين تسهيلات اقدام كنند و بهترين وام و تسهيلات با توجه به بودجه‌اي كه دارند و نمرات اعتباري كه كسب كرده‌اند، بگيرند. مشاهده شركت‌ها و كسب و كارها از نمرات اعتباري اين مزيت را دارد كه اگر نمره و رتبه پاييني دارد قبل از درخواست وام و تسهيلات براي بهبود و اصلاح آن اقدام كند.

چرا شركت‌ها به گزارش اعتبار بانكي نياز دارند؟

اگر كسب و كار تازه‌اي راه اندازي كرده‌ايد، احتمالا از اعتبار شخصي خود براي درخواست وام استفاده مي‌كنيد. اگر امور به صورت خوب و روان پيش رود، ممكن است تعجب كنيد كه چرا لازم است اعتبار جداگانه‌اي براي كسب و كار خود ايجاد كنيد.

 فرايند گرفتن وام و تسهيلات ممكن است آسان تر شود: داشتن نمره اعتباري خوب براي كسب و كارها مي‌تواند  شانس گرفتن وام را افزايش دهد.

نرخ‌هاي بيمه نامه مي تواند پايين تر شود: با رشد كسب و كار، نرخ بيمه آن مي‌تواند گران شود. نمره اعتباري بالاي شركت ممكن است به پايين نگه داشتن نرخ بيمه كمك كند.

امور مالي شخصي و كسب و كار از هم جدا مي‌شوند: ايجاد يك گزارش اعتبار بانكي براي كسب و كار شما لايه‌اي براي جدايي رسيدگي به امور مالي كسب و كار و شخصي ايجاد مي‌كند. جدا كردن منابع مالي، پيگيري هزينه‌هاي مشاغل را براي اهداف مالياتي آسان مي‌كند.

بدهي‌ها افزايش مي‌يابد: گزارش اعتبار بانكي قوي از كسب و كارتان مي‌تواند به شما در دريافت منابع مالي بيشتر كمك كند.

نمرات و امتيازهاي اعتباري كسب و كارها چگونه محاسبه مي‌شود؟

هر كدام از آژانس‌هاي اعتبار سنجي روش‌ها و راهكارهاي خود را براي تعيين نمرات و امتيازهاي اعتباري شركت‌ها و كسب و كارهاي مختلف دارند.

هنگام سفارش دريافت گزارش اعتبار بانكي شركت‌ها، اين دو مورد را به خاطر بسپاريد:

هر آژانس اعتبار سنجي اطلاعات را جمع آوري و تاييد مي‌كند. آژانس‌هاي اعتبار سنجي معمولا اطلاعات مالي و اعتباري را از منابع مختلفي مانند فروشندگان، بانك‌ها، انجمن‌هاي صنفي تجميع داده‌ها و صادركنندگان كارت‌هاي اعتباري كسب و كارها را جمع آوري مي‌كنند. اين اطلاعات به طور كلي از طريق اشخاص ثالث تاييد مي‌شود. هر چه در پرداخت اقساط وام‌هاي دريافتي خوش قول و خوش حساب تر باشيد، گزارش اعتبار بانكي بهتري دريافت خواهيد كرد.

بعضي اوقات ممكن است داده‌ها نادرست باشند. در حالي كه همه آژانس‌هاي اعتبار سنجي كسب و كارها ادعا مي‌كنند كه اطلاعات مالي و اعتباري آنها را با دقت بررسي مي‌كنند، شما هنوز هم مي‌توانيد در گزارش اعتبار بانكي شركت خود اشتباهات و خطاهايي پيدا كنيد. به طور كلي، مي‌توانيد با تماس با دفاتر اسناد و ارائه مداركي مبني بر عدم صحت اطلاعات، اين خطاها را اصلاح كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۶:۵۹ توسط:كيوان موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :