خريد خريد .

خريد

شيوه معاملات بدون بهره بردن از استعلام بدهي بانك


بدون بهره بردن از استعلام بدهي بانك انجام هر گونه معامله اي معمولا با ريسك بالايي مواجهه است. به اين صورت كه طرفين معامله همديگر را نمي شناسند و ممكن است با صدور هر گونه چكي از جانب يكي از طرفين معامله با عدم وصول آن در بازه زماني مشخص رو به رو گردد. برگشت خوردن چك و عدم وصول بدهي هاي خود به بانك از جمله مشكلات سرسام آوري است كه با عدم شناخت كافي نسبت به طرفين قرارداد صورت مي پذيرد. شايد بدون بهره بردن از استعلام بدهي بانكي نتوان راهي مطمئن پيش روي معامله گران در بازار قرار داد تا با شناخت كافي نسبت به همديگر دست به معامله بزنند. بنابراين انجام هر گونه معامله بدون اينكه شناختي نسبت به خوش حسابي يا بدحسابي طرف مقابل داشته باشيم، عملا كاري با ريسك بالاست. بنابراين مي توان با استعلام بدهي بانكي و گزارش گيري از فعاليت ها و عملكرد اشخاص حقيقي و حقوقي در بازار معاملات پي به وضعيت و رفتار تجاري يك فرد نمود تا با خيالي آسوده تر نسبت به قبل دست به معامله گري در بازار زد. حال ممكن است اين سوال پيش آيد كه عملا استعلام بدهي بانكي چه كاربردي در معاملات دارد؟ در ادامه با كاربردهاي آن و تأثير بسزاي آن در معاملات بيشتر آشنا خواهيم شد.

كاربرد استعلام بدهي بانكي در معاملات

استعلام بدهي بانكي با در دست داشتن مدارك شناسايي اشخاص حقيقي و حقوقي به كليه شعب بانكي در سراسر كشور صورت مي گيرد. وجود اطلاعاتي كه در اين گونه از استعلام ها وجود دارد، يك معامله گر را نسبت به پرداخت تمامي قبوض و بدهي ها و اقساط خود مطلع مي سازد كه وي نسبت به پرداخت تمامي اين موارد، وفادار بوده است يا اينكه پرداخت بدهي هاي خود را پشت گوش مي انداخته است و با امروز و فردا كردن نسبت به پرداخت تمامي بدهي هاي خود اعم از بدهي هاي قبوض آب و برق و گاز كه مي بايست ماهانه يا دو ماهي يك بار سر موعد مقرر شده خويش در فيش هاي ساختماني ملزم به پرداخت به موقع بوده است يا خير؟ ساير بدهي هاي فرد و اقساط وي به بانك از جمله بدهي هاي پرداخت وام هاي گرفته شده از بانك و اقساط آن ها و ساير موارد به طور كلي در استعلام بدهي بانكي به طور ريز و درشت قابل رويت است. بنابراين كاربرد اين استعلام ها و اطلاعات درج شده در داخل آن ها زماني خودنمايي مي كند كه فردي درصدد ورود به بازار معامله و تجارت با كسي ديگر است و هيچ گونه شناختي نسبت به وي ندارد، در اين چنين مواردي سابقه گذشته افراد كه در استعلام بدهي بانكي به طور كامل قابل مشاهده است مي تواند به عنوان يك فاكتور اصلي براي افراد حقيقي و حقوقي باشد كه بر حسب سابقه اين دسته از افراد نسبت به معامله گري با وي تصميم گيري نمايند. پس به طور كلي مي توان با در دست داشتن استعلام بدهي افراد و سنجش عملكرد تجاري وي به اين نكته مهم و حائز اهميت پيش از صورت دادن معاملات پي برد كه آيا وي نسبت به پرداخت بدهي هاي خود فردي ملتزم و متعهد هست يا خير؟ بعد از پي بردن به اين مسئله حياتي راحت تر مي توان معاملات خود را با اشخاص حقيقي و حقوقي از پي گرفت. 

آيا استعلام بدهي بانكي مطمئن ترين راه براي شناخت افراد است؟

شايد اين سوال بسيار مهم به ذهن خيلي از اشخاص حقيقي و حقوقي خطور كرده باشد. آيا استعلام بدهي بانكي مطمئن ترين راه براي شناخت افراد است؟ و آيا با ديدن استعلام بدهي مثبت افراد به ضرس قاطع مي توان گفت چنين شخصي به هيچ عنوان امكان ندارد بدهي به بار آورد و حتي حالت عكس اين قضيه هم ممكن است رخ دهد و اين سوال براي افراد به وجود آيد كه آيا استعلام بدهي منفي افراد هميشه نشان دهنده ترس و دلهره و ريسك پذيري با آن فرد است و به هيچ عنوان نبايد با وي وارد معامله شد؟ تمامي اين سوالات همواره در ذهن افراد در حال تردد است و ذهن وي را مشغول به خود ساخته است. معمولا تمامي اين سوالات پيش از صورت دادن هر معامله اي به ذهن افراد خطور مي كند. اما براي پاسخ دهي به اين سوالات مي بايست خاطر نشان كرد كه هيچ چيز كلي در اين باره وجود ندارد و تمامي اين اطلاعات نسبي هستند. چرا كه موارد بسيار زيادي بوده است كه افرادي با استعلام بدهي بانكي وضعيت قرمز يا نزديك به آن كه نشانگر به بار آوردن بدهي هاي زياد اين فرد تا پيش از اين بوده است، وارد معامله شده اند و نسبت به بدهي هاي خود متعهد گشته اند و عكس اين قضيه نيز بسيار زياد پيش آمده است. بنابراين نمي توان به ضرس قاطع گفت با توجه به سابقه منفي يك فرد تمامي معاملات بعدي اين فرد نيز طبق منوال گذشته خواهد بود و نيز با توجه به وضعيت سفيد و شايسته يك فرد نمي توان به طور قطع گفت كه چنين فردي هيچ گاه در انجام معاملات خود بدهي به بار نمي آورد. بنابراين درصدي ريسك همواره با صدور چك و چك كشي با افراد همراه است و نبايد به طور قطع به استعلام بدهي بانكي نيز تكيه كرد و همواره بايد در نظر داشت كه تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي هميشه به يك صورت نيستند و  تحت شرايط مختلف ممكن است به يكباره رنگ عوض كنند و شخصيت خود واقعي خود را از دست بدهند. با تمامي اين شرايط نمي توان كاربرد و تأثير بسيار زياد استعلام بدهي بانكي را در ميزان خوش حسابي و بدحسابي افراد كتمان كرد و مي توان گفت اين اطلاعات مندرج در استعلام ها تا حد بسيار زيادي كمك حال افراد خواهند شد و دست آن ها را در معاملات بازتر مي كند تا با ديدي بازتر و نگاهي فراخ تر به فرد مذكور وارد معامله با وي شد. پس همواره توصيه مي گردد پيش از هر گونه معامله اي به صورت اقساط بايستي استعلام بدهي بانكي وي را چك نمود و تمامي موارد درج شده در آن را مورد ارزيابي و سنجش قرار داد تا سرآخر بتوان معامله اي شايسته بدون هيچ گونه ضرر و زياني را در پيش گرفت.


برچسب: ،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۸:۱۹ توسط:كيوان موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :